Emmanuel Badu Fetö’cü mü?

Eey Badu sen kimsin ya?  Nesin, necisin, nerden gelir nereye gidersin diyenlerden misiniz? 


Uzun bir süredir Bursaspor’a transfer olmaya çalışan(!) Emmanuel Badu, Fetö’cü mü?  
Emmanuel Agyemang Badu‘nun Fetocu olabileceğine dair çok ciddi veriler var.  

1) 15 Temmuz 2016’dan Sonra Değerinin  Düşmeye Başlaması.  

Bu bir şaka değil. Grafikten görüldüğü gibi 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren değeri düşüyor. Hain darbe girişimin olumsuz sonuçlanacağını gördükten sonra psikolojisi mi bozuldu? Bu durum dolayısıyla futbola kendini veremediği gelen yorumlar arasında bulunuyor.  
Emmanuel Badu’nun piyasa değeri

2) 7+8 = 15  

 Temel matematik eğitimi almış herkesin yapabileceği bir işlem gibi duran bu sayıların ardında bir şifre mi var? 15 Temmuz darbe girişiminin olacağını biliyor muydu? Udinese’de oynayan Badu 8 numaralı formayı giyiyor. Gana milli takımında ise tahmin ettiğiniz gibi 7.. 
7 numaralı formasıyla Badu3) Neden Türkiye?  

Yaşı, fiziği, tekniği itibariyle üst düzey liglerde rahatlıkla mücadele edebilecek olmasına rağmen neden Türkiye’ye gelmek istiyor? Bu fikrinin altında yatan sebepler ne? Zor durumda olarak gördüğü kardeşlerine yardım mı etmek istiyor?  

4) Profili Neden kapalı?  

Bir futbolcunun profili neden kapalı olabilir? Arkadaşlar kimsenin özel hayatına karışmak gibi bir düşüncemiz elbette bulunmuyor.
Hayır sanki 200 kişilik eş dost çevresiyle takipleşiyor. 56 bin takipçisi var. Takipçilerini tek tek onaylıyorsa bunun sebebi ne? Gizli bir Bylock mu var altında? Nerde görülmüş böyle saçma bir durum?  
Yoksa yaptığı paylaşımları mı gizliyor?  

Emmanuel Agyeman Badu’nun instagram profili

5) Gana’daki Türk Okulları 


Bildiğiniz gibi Badu Gana’lı bir futbolcu. Gana’da bulunan Türk okulları hakkında ne düşünüyor? Eğer Türkiye’ye gelirse ilk yapması gereken bu konudaki fikirlerini beyan etmesidir. Eğer kötülerse fetocudur. Çünkü, kriptodur. Kendini gizliyordur. Olumlu açıklamaları olursa zaten sorgulamaya bile gerek yok. Yeşil sahalardan direkt olarak polis eşliğinde alınmalı mıdır? Soruyu duymamış gibi yaparsa uzun bir süre ajanlarımız tarafından takip edilmeli. Telefonları dinlenip, sosyal medya hesaplarının  hacklenmesi gerekmektedir.  

Yani, ben yine de bir Bursasporlu olarak gelmiyor diye arkasından konuşuyormuş gibi olup günahını almayım.  
Ama derin anlamlar barındıran bu özel durumlar sizce de rastgele gerçekleşmiş olabilir mi? Sizce de Feto’cu mu? Yoksa eli yüzü düzgün bir Müslüman kardeşimiz mi? Fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Çekinmeyin ki hapishanelerde yazılan şarkılar, türküler, şiirler ve kitaplar yazılabilsin! 

Kaynak : fotoğraf ve Badu hakkındaki bilgileri transfermarkt sitesinden inceleyebilirsiniz. Üzerlerinde herhangi bir oynama yoktur. Yazı ise benimle beynim arasında bir yerlerde ulaşılabilir durumda.
  Emmanuel Badu Bursa’ya mı yakın?  Yoksa Feto’ya  Alah bilir. Bize düşmez. Takip edeni takip ederim diyerek bitirmeli. Yazı bitti.
        
                                         

Sen Aydınlatırsın Geceyi

                              Sen Aydınlatırsın Geceyi

     Erken uyanmasına rağmen mutlu olabilir mi insan?
  
     Erken ve mutlu uyandığım nadir günlerden olan bir günün sabahı kahvemi yudumlayıp geçmişte yapıp şimdi yapmadığım neler var diye uzunca düşünürken rahatlatıcı bulduğum bir şarkıyı hatırladım. (CamelRajaz) Dinlerken düşünmeye devam ederim demiştim içimden. İçimden geçen ufak bir plan sayılabilecek bu basit fikri bile yerine getirememiştim. Nerden bilebilirdim ki anlık merakımın peşinden sürüklenip gideceğimi.  


Siz hiç Arif’in Manchester’a attığı golü ararken sürüklendiniz mi? (Trifago!*wtf *swh) 

Arif’in Manchester’a attığı golden sürüklenmek

     Youtube’da bir şey aradığımda ilk sayfada görünen 10 videoyu şöyle bir göz ucuyla gezmek huyumdur. Biraz bakınınca seslendirdiği şiire dinlemek istediğim Rajaz’ı  fon müziği olarak koyan kişinin videosu ilgimi çekti. Şiir bir yandan, rajaz bir yandan, video ne tuhaf demekten kendimi alamadığım durumun içinde bulundum.  (Sagopa’nın şeytan bir yandan melek bir yandaan diye bir şarkısı vardı yıllar önce duyduğum. Ah ulan ‘baytar’ dinlenmez mi şimdi? Böyle de gidebilirdi tabi. Ama hayır bu değil.) 
           Soru Neydi Diyen Emre Belözoğlu Gibi Olmak 
Konu neydi ya ben bir kere daha alabilir miyim dediğinize göre özet geceyim, devamını ona göre okuyun.  
     Yazar şarkı dinlemek için youtube’a girer.  
Aradığı şarkının fon müziği olarak kullanıldığı videonun başlığı ilgisini çeker ve aa diyerek videoya gider. Videoyla birlikte seslendirilen şiiri dinler. Şiiri dinlerken video ilgisini çeker. Videonun alındığı filmi bulur ve peşinden filmi izler. Filmi izledikten sonra başka film üzerinden alıntısını yapar ve bitirir. Bu kısa ve sıkıcı özeti geçtikten sonra yazısına devam eder. 
      
             Başlıkların Önemi Adına 
      Başlıkların önemini de bir kez daha görmüş bulundum bu arada. Yaşasın! ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.- Ah Muhsin Ünlü! (Ah Muhsin Ünlü’nün bir  mahlas olduğunu ve bunu  Onur Ünlü’nün kullandığını sonradan öğrenecektim.) Hemen tıkladım tabi. 

Ayakkabılarımı kapımın önünde görmek istiyorum.
Umut Tugay Temel, Ah Muhsin Ünlü şiiri

Arkadaşlar kanalıma hoş geldiniz demeyen youtuber 
      Umut Tugay Temel isimli  yolda görsem tanımayacağım ama emeğine saygı duyduğum bir youtuber seslendirmiş. Sesle birlikte artan ilgim eklediği video ile birkaç kat daha arttı. Biraz daha zorlarsam ilgi artışı grafiği altında incelenebilecek bir durum çıkmıştı ortaya. Bugün güzel bakıyorum ve güzel görüyorum galiba diyerek devam ettim. Fonda bildiğim şarkı, duyduğumsa sanki tanıdık gelen sözler bütünü..  
Nerden, nerdeen acaba diye kendimi zorlarken iskambil kağıtlarını tercih ettiğim o anlar geldi aklıma.   
     Sözler önceden dinlediğim Bağzıları adlı grubun’Zaten Kırılmış Bir Kızsın’ adlı şarkısında geçiyor. Benim kısa videomda denk gelmediğiniz uzun, okunası Onur Ünlü’nün şiiriymiş meğer. ( 6 milyon dinlenen şarkı olunca rezil bir şey sanmıştım! Susma haykır, önyargıya hayıır. Yazar burda çuvaldızı kendine batırıyor.) Aşağıda bir kısmını gördüğünüz şiire Onun Ünlü’nün sitesinden link vermeyi de unutmuyoruz tabi. link:  Ah Muhsin Ünlü

Kibrit Kutusu Cafe-
 
     Konunun buralara gelmesini sağlayan  videoda görünen yüzlerin tanıdık olması birkaç tıkla filme ulaşmamı sağladı. Araştırma kolaylığı sağlayan yüzlerin oynadığı bu ilgi çekici filmi zaman zaman durdurarak izledim.  
     Bursa-İzmir arasında mekik dokuduğum zamanlar tabelasını gördüğümde buralarda zaman nasıl geçiyor diyerek düşünmeye başladığım Akhisar’da geçiyor film. filmi izledikten sonra evet böyle olabilir bile demiştim 🙂 Öyleyse önereyim: Sen Aydınlatırsın Geceyi. 
Filmden 2 kare daha vererek ilgi çekici hale getireyim.
    Dediğim gibi erken kalkmama rağmen mutluydum. Ama saçma sapan bir halde kalkmış olsam bile aklımdan çıkmayan bazı basit sözlerle olumlu bir beyin yıkamaya maruz bıraktığımı düşünüyorum kendimi. 
 Sebebi olmadığı halde mutsuz ve huzursuz insan gördüğümde hep aklıma gelen şu sözlerden etkilenip harekete geçme isteği gelmemesi elde değil..  
Okunacak  kitaplar, dinlenecek şarkılar, izlenecek filmler, gezilecek yerler vb.  aklınıza gelen şekilde türetip 140 karakterin ötesine gidebilen ve hatta istediğiniz kadar yol aldırabileceğiniz bu sözü paylaşmışım gibi davranarak kaynağımı gösterme ihtiyacı hissediyorum. İstiyorum ama bulamıyorum. Anonim mi acaba?
Kimin olduğunu bilmediğim, hiçbir zaman tamamını doğru yazamadığım yukardaki söz sosyal medyada çok dolaştı.
 Oysa keşke bilseydim kimin olduğunu diyerek gerçek bir alıntıya yer verme gereği duyuyorum.
    Aklımdan çıkmayacak fikir ve sahne bolluğu olan American History X filminden Derek’i sizlerle buluşturarak bloğun ilk yazısının sonlarına geleyim. 
      Derek “bir yazıyı alıntı ile bitirmek iyidir” der. Birileri zaten senin söyleyeceğini en iyi şekilde söylemiştir. Daha iyisini yapamıyorsan, onlarınkini alır ve yazıyı etkileyici bir şekilde bitirirsin. Oysa ben bir adım daha ileri götürerek takip edeni takip ederim diyerek sizleri sağ üstte yer alan sosyal medya hesaplarıma yönlendiriyorum. Arkadaşlar bloğuma hoş geldiniz!