Buca Hasanağa Bahçesi

     Buca Hasanağa Bahçesi
hasanağa bahçesi'nde hamak kurmak
Pablo ve hamak. Beni boşver.
Buca Belediyesi’nin Hasan Ağa Parkı, İzmir Belediyesi’nin ise Hasanağa Bahçesi olarak haberlerinde geçirdiği yer burası.  
Kpss’de Türkçe sorularının hepsini cevaplamamış olması muhtemel olan çalışanlar barındırdığına emin oluyoruz.  Hatasız kul olmaz. Hatta görürseniz hatalarımı düzeltin. Alınmak, gücenmek yok. Öğrenmek var hayatta. Hata yapınca gelecek eleştirilerin dozunu azaltıyorum.  
 
Buca Hasan Ağa Parkı
Buca Hasan Ağa Parkı

Buca Hasanağa Bahçesi
Buca Hasanağa Bahçesi


Yani bana da sorarsan ayırmaya gerek yok. İnsanlar bile kalabalıkken güzel görüntüler çiziyor dışarda. Ben Hasanağa Bahçesi şeklinde kullanacağım. Yaygın olarak Hasanağa Bahçesi tabiri kullanıyor. 
Hasanağa Bahçesi olmasa Buca gerçekten çekilmez bir yer olurmuş. Buradan parkların, bahçelerin insan yaşamına olumlu etkisini vurguladığımı bilmenizi istiyorum.  “Mesele iki ağaç değil sen hâlâ anlamadın mı!” diyerek selamımıza da çakıyoruz tabi. Parklar ve bahçeler dışında da rahatça yaşayabilmeli insan. 

           Hasanağa Bahçesinde Daima Yapılabilecekler/Yapılanlar 

Kulaklığını takıp aylak aylak dolaşırken düşünebilirsiniz. Yürüyüş pistinde zararsız köpekler eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Sporla aranız varsa tenis, basketbol öncülüğünde dahi olsa rahatlamanıza yardımcı olur. Koşu yapabilirsiniz, zaman zaman küçük kalelerle salon futboluna benzer şekilde takımlarıyla gelen veteranlara yancı olabilirsiniz. Genellikle boş ve yağmurlu günleri tercih ederler. Sahanın boşluğundan faydalanıp yağmurlu havada gerçek bir futbol havasında geçer maçları.  Gerçekten neden 2 tane kale alıp bazı geceler çıkmaz ki ikinci öğretim öğrencileri?  Yazık şu gençliğe. 
  
Hasanağa Bahçesi’nde hamak kurup etrafı izleyebilirsiniz. Havalar çok soğuk veya yağmurlu olmadığı sürece genellikle dolu olduğu için kesinlikle ilgi çekici şeylerle karşılaşabilirsiniz. Biranızı, çayınızı, kahvenizi vb. ne içmek ve yemek istiyorsanız alıp çimlere yayılabilirsiniz. Tabi insanları rahatsız etmiyoruz. Lütfen arkadaşlar!  
Hasanağa Bahçesi’nin bankları üzerine uzun uzun yazabilirim. Bank muhabbetleri meşhurdur buranın. Daima boş bank bulabileceğiniz yoğunlukta bank bulundurmasına rağmen geneli doludur. Sokaklara çıkın, hareket edin, insanlarla iletişim kurun. Yaşayan şehre adapte olun diyerek gidiyorum. Düğünümüz var! 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir